Oppskrift på brownies med og .

Ingredienser:
Deilig brownie med Baileys og hvit sjokolade.

Fremgangsmåte:

Smelt den mørke sjokoladen i en bolle i vannbad sammen med smør eller margarin (bruk sjokolade med kakaoinnhold på 70% eller mer). Visp til blandingen er helt glatt og fin, og la den deretter avkjøles litt uten at sjokoladen får stivne.

Visp godt sammen egg og sukker i en annen bolle, og rør inn vaniljesukker. Hell sakte i blandingen av sjokolade og smør mens du rører godt. Den smeltede sjokoladen bør ikke være alt for varm.

Sikt i melet og rør godt sammen før du tilsetter . Skjær i biter og rør den forsiktig inn i røren før du heller den i en godt smurt langpanne på ca 20×30 cm. Bruk gjerne smurt bakepapir i langpannen.

Stek kaken i ovnen ved 180°C i 30-35 min. La kaken avkjøles litt i formen før du tar den ut. Skjær opp brownies i firkanter som får hvile seg på rist til de er avkjølte.

Dryss over litt melis til pynt, og server gjerne med , blåbær og vaniljekrem.

Stikkord: , , , , ,


1 Stjerne2 Stjerner3 Stjerner4 Stjerner5 Stjerner6 Stjerner (21 stemmer, karakter: 4.86 av 6)
Loading ... Loading ...



Kommentarer

Navn (obligatorisk)

Epost (obligatorisk)

Webside

XHTML: Du kan bruke følgende tagger i kommentaren din: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Del kunnskapene dine!

  • Søk
       

    • Matblogger
    • Mer om sjokolade:
    • Siste kommentarer:
      • Rolf: Jeg trodde også det var for lite væske i røra, men det er bare å være tålmodig når man har den i...
      • Linda: Denne oppskriften har altfor lite veske. Det var umulig å få rørt røren glatt, så jeg måtte lage mer...
      • Bolle: Litt mye med smørkremen, men bunnen er den beste jeg har smakt! Utrolig saftig og nydelig!
      • metooism: haha, jeg må bare le av den kaken den ser grusom ut jeg kan lage bedre kake enn det!
      • Veronika: Gleder meg til å lage denne kaken (og enda mer til å spise den). Lurer litt på om den hadde vært god...
    Fairtrade Max Havelaar Se etter merket for rettferdig handel når du kjøper sjokolade. På nettsiden til Fairtrade Norge / Max Havelaar kan du lese alt om merkeordningen internasjonalt og i Norge.
    Se også Etiskforbruk sin kampanje for mer fairtrade sjokolade i butikkhyllene.

Stikkord